RCL1218287KFKEK
Home > All Products > Resistors > Chip Resistor - Surface Mount
RCL1218287KFKEK
RCL1218287KFKEK
Part Number
RCL1218287KFKEK
Description
RES SMD 287K OHM 1W 1812 WIDE
Data sheet
RCL1218287KFKEK.pdf
Delivery Services
RCL1218287KFKEK
Comments
    RCL1218287KFKEK Specifications
    FeaturesAutomotive AEC-Q200
    Tolerance±1%
    Resistance287 kOhms
    Failure Rate-
    Power (Watts)1W
    Package / CaseWide 1812 (4532 Metric), 1218
    Size / Dimension0.126" L x 0.181" W (3.20mm x 4.60mm)
    Height - Seated (Max)0.024" (0.60mm)
    Operating Temperature-55°C ~ 155°C
    Number of Terminations2
    Supplier Device Package1218
    Temperature Coefficient±100ppm/°C