RCV25124M99FKEGAT
Home > All Products > Resistors > Chip Resistor - Surface Mount
RCV25124M99FKEGAT
RCV25124M99FKEGAT
Part Number
RCV25124M99FKEGAT
Manufacturer
Vishay Dale
Description
RCV2512-AT 100 4M99 1% E67 E3
Data sheet
RCV25124M99FKEGAT.pdf
Category
Chip Resistor - Surface Mount
Delivery Services
RCV25124M99FKEGAT
Comments
    RCV25124M99FKEGAT Specifications
    SeriesRCV-AT e3
    RoHSRoHS
    RatingsAEC-Q200
    FeaturesAutomotive AEC-Q200, High Voltage
    Tolerance±1%
    Resistance4.99 MOhms
    CompositionThick Film
    Part StatusActive
    Failure Rate-
    Power (Watts)1W
    Package / Case2512 (6432 Metric)
    Size / Dimension0.248" L x 0.124" W (6.30mm x 3.15mm)
    Height - Seated (Max)0.028" (0.70mm)
    Operating Temperature-55°C ~ 155°C
    Number of Terminations2
    Supplier Device Package2512
    Temperature Coefficient±100ppm/°C