RK73H2ARTTD47R0F
Home > All Products > Resistors > Chip Resistor - Surface Mount
RK73H2ARTTD47R0F
RK73H2ARTTD47R0F
Part Number
RK73H2ARTTD47R0F
Data sheet
RK73H2ARTTD47R0F.pdf
Delivery Services
RK73H2ARTTD47R0F
Comments
    RK73H2ARTTD47R0F Specifications
    Tolerance±1%
    Resistance47 Ohms
    Failure Rate-
    Power (Watts)0.25W, 1/4W
    Package / Case0805 (2012 Metric)
    Size / Dimension0.079" L x 0.047" W (2.00mm x 1.20mm)
    Height - Seated (Max)0.024" (0.60mm)
    Operating Temperature-55°C ~ 155°C
    Number of Terminations2
    Supplier Device Package0805
    Temperature Coefficient±100ppm/°C