RMCS1206FT4M32
Home > All Products > Resistors > Chip Resistor - Surface Mount
RMCS1206FT4M32
RMCS1206FT4M32
Part Number
RMCS1206FT4M32
Description
RES 4.32M OHM 1% 1/4W 1206
Data sheet
RMCS1206FT4M32.pdf
Delivery Services
RMCS1206FT4M32
Comments
    RMCS1206FT4M32 Specifications
    FeaturesAnti-Sulfur
    Tolerance±1%
    Resistance4.32 MOhms
    Failure Rate-
    Power (Watts)0.25W, 1/4W
    Package / Case1206 (3216 Metric)
    Size / Dimension0.122" L x 0.061" W (3.10mm x 1.55mm)
    Height - Seated (Max)0.026" (0.65mm)
    Operating Temperature-55°C ~ 155°C
    Number of Terminations2
    Supplier Device Package1206
    Temperature Coefficient±200ppm/°C