RN12F14R7CT1-50
Home > All Products > Resistors > Chip Resistor - Surface Mount
RN12F14R7CT1-50
RN12F14R7CT1-50
Part Number
RN12F14R7CT1-50
Description
RES SMD 14.7 OHM 1% 1/8W 1206
Data sheet
RN12F14R7CT1-50.pdf
Delivery Services
RN12F14R7CT1-50
Comments
    RN12F14R7CT1-50 Specifications
    Features-
    Tolerance±1%
    Resistance14.7 Ohms
    Failure Rate-
    Power (Watts)0.125W, 1/8W
    Package / Case1206 (3216 Metric)
    Size / Dimension0.120" L x 0.061" W (3.05mm x 1.55mm)
    Height - Seated (Max)0.026" (0.65mm)
    Operating Temperature-55°C ~ 155°C
    Number of Terminations2
    Supplier Device Package1206
    Temperature Coefficient±50ppm/°C