RN14B2213CT1-O25
Home > All Products > Resistors > Chip Resistor - Surface Mount
RN14B2213CT1-O25
RN14B2213CT1-O25
Part Number
RN14B2213CT1-O25
Manufacturer
CAL-CHIP ELECTRONICS, INC.
Description
RES SMD 221K OHM 0.1% 1/3W 1210
Data sheet
RN14B2213CT1-O25.pdf
Category
Chip Resistor - Surface Mount
Delivery Services
RN14B2213CT1-O25
Comments
    RN14B2213CT1-O25 Specifications
    SeriesRN
    RoHSRoHS
    Ratings-
    Features-
    Tolerance±0.1%
    Resistance221 kOhms
    CompositionThin Film
    Part StatusActive
    Failure Rate-
    Power (Watts)0.333W, 1/3W
    Package / Case1210 (3225 Metric)
    Size / Dimension0.122" L x 0.094" W (3.10mm x 2.40mm)
    Height - Seated (Max)0.026" (0.65mm)
    Operating Temperature-55°C ~ 155°C
    Number of Terminations2
    Supplier Device Package1210
    Temperature Coefficient±25ppm/°C