RN73H1ETTP1113F25
Home > All Products > Resistors > Chip Resistor - Surface Mount
RN73H1ETTP1113F25
RN73H1ETTP1113F25
Part Number
RN73H1ETTP1113F25
Manufacturer
KOA Speer Electronics, Inc.
Description
RES 111K OHM 1% 1/16W 0402
Data sheet
RN73H1ETTP1113F25.pdf
Category
Chip Resistor - Surface Mount
Delivery Services
RN73H1ETTP1113F25
Comments
    RN73H1ETTP1113F25 Specifications
    SeriesRN73H
    RoHSRoHS
    RatingsAEC-Q200
    FeaturesAutomotive AEC-Q200, Moisture Resistant
    Tolerance±1%
    Resistance111 kOhms
    CompositionMetal Film
    Part StatusActive
    Failure Rate-
    Power (Watts)0.063W, 1/16W
    Package / Case0402 (1005 Metric)
    Size / Dimension0.039" L x 0.020" W (1.00mm x 0.50mm)
    Height - Seated (Max)0.016" (0.40mm)
    Operating Temperature-55°C ~ 155°C
    Number of Terminations2
    Supplier Device Package0402
    Temperature Coefficient±25ppm/°C