RN73H1ETTP4532B25
Home > All Products > Resistors > Chip Resistor - Surface Mount
RN73H1ETTP4532B25
RN73H1ETTP4532B25
Part Number
RN73H1ETTP4532B25
Description
RES 45.3K OHM 0.1% 1/16W 0402
Data sheet
RN73H1ETTP4532B25.pdf
Delivery Services
RN73H1ETTP4532B25
Comments
    RN73H1ETTP4532B25 Specifications
    Tolerance±0.1%
    Resistance45.3 kOhms
    Failure Rate-
    Power (Watts)0.063W, 1/16W
    Package / Case0402 (1005 Metric)
    Size / Dimension0.039" L x 0.020" W (1.00mm x 0.50mm)
    Height - Seated (Max)0.016" (0.40mm)
    Operating Temperature-55°C ~ 155°C
    Number of Terminations2
    Supplier Device Package0402
    Temperature Coefficient±25ppm/°C