RN73H1JTTD4423B25
Home > All Products > Resistors > Chip Resistor - Surface Mount
RN73H1JTTD4423B25
RN73H1JTTD4423B25
Part Number
RN73H1JTTD4423B25
Description
RES 442K OHM 0.1% 1/10W 0603
Data sheet
RN73H1JTTD4423B25.pdf
Category
Chip Resistor - Surface Mount
Delivery Services
RN73H1JTTD4423B25
Comments
    RN73H1JTTD4423B25 Specifications
    SeriesRN73H
    RoHSRoHS
    RatingsAEC-Q200
    FeaturesAutomotive AEC-Q200, Moisture Resistant
    Tolerance±0.1%
    Resistance442 kOhms
    CompositionMetal Film
    Part StatusActive
    Failure Rate-
    Power (Watts)0.1W, 1/10W
    Package / Case0603 (1608 Metric)
    Size / Dimension0.063" L x 0.031" W (1.60mm x 0.80mm)
    Height - Seated (Max)0.022" (0.55mm)
    Operating Temperature-55°C ~ 155°C
    Number of Terminations2
    Supplier Device Package0603
    Temperature Coefficient±25ppm/°C