RN73R2ATTD3303B50
Home > All Products > Resistors > Chip Resistor - Surface Mount
RN73R2ATTD3303B50
RN73R2ATTD3303B50
Part Number
RN73R2ATTD3303B50
Manufacturer
KOA Speer Electronics, Inc.
Description
RES 330K OHM 0.1% 1/8W 0805
Data sheet
RN73R2ATTD3303B50.pdf
Category
Chip Resistor - Surface Mount
Delivery Services
RN73R2ATTD3303B50
Comments
    RN73R2ATTD3303B50 Specifications
    SeriesRN73R
    RoHSRoHS
    RatingsAEC-Q200
    FeaturesAutomotive AEC-Q200, Moisture Resistant
    Tolerance±0.1%
    Resistance330 kOhms
    CompositionThin Film
    Part StatusActive
    Failure Rate-
    Power (Watts)0.125W, 1/8W
    Package / Case0805 (2012 Metric)
    Size / Dimension0.079" L x 0.049" W (2.00mm x 1.25mm)
    Height - Seated (Max)0.024" (0.60mm)
    Operating Temperature-55°C ~ 155°C
    Number of Terminations2
    Supplier Device Package0805
    Temperature Coefficient±50ppm/°C