RN73R2ETTD1003B25
Home > All Products > Resistors > Chip Resistor - Surface Mount
RN73R2ETTD1003B25
RN73R2ETTD1003B25
Part Number
RN73R2ETTD1003B25
Description
RESISTOR THIN FILM 1210 SIZE
Data sheet
RN73R2ETTD1003B25.pdf
Category
Chip Resistor - Surface Mount
Delivery Services
RN73R2ETTD1003B25
Comments
    RN73R2ETTD1003B25 Specifications
    SeriesRN73R
    RoHSRoHS
    RatingsAEC-Q200
    FeaturesAutomotive AEC-Q200, Moisture Resistant
    Tolerance±0.1%
    Resistance100 kOhms
    CompositionMetal Film
    Part StatusActive
    Failure Rate-
    Power (Watts)0.25W, 1/4W
    Package / Case1210 (3225 Metric)
    Size / Dimension0.126" L x 0.098" W (3.20mm x 2.50mm)
    Height - Seated (Max)0.028" (0.70mm)
    Operating Temperature-55°C ~ 155°C
    Number of Terminations2
    Supplier Device Package1210
    Temperature Coefficient±25ppm/°C