RNCF2512DTE3R09
Home > All Products > Resistors > Chip Resistor - Surface Mount
RNCF2512DTE3R09
RNCF2512DTE3R09
Part Number
RNCF2512DTE3R09
Description
RES 3.09 OHM 0.5% 1W 2512
Data sheet
RNCF2512DTE3R09.pdf
Delivery Services
RNCF2512DTE3R09
Comments
    RNCF2512DTE3R09 Specifications
    FeaturesAutomotive AEC-Q200
    Tolerance±0.5%
    Resistance3.09 Ohms
    Failure Rate-
    Power (Watts)1W
    Package / Case2512 (6432 Metric)
    Size / Dimension0.248" L x 0.122" W (6.30mm x 3.10mm)
    Height - Seated (Max)0.026" (0.65mm)
    Operating Temperature-55°C ~ 155°C
    Number of Terminations2
    Supplier Device Package2512
    Temperature Coefficient±25ppm/°C