RP73PF1E34RBTD
Home > All Products > Resistors > Chip Resistor - Surface Mount
RP73PF1E34RBTD
RP73PF1E34RBTD
Part Number
RP73PF1E34RBTD
Description
RES 34 OHM 0.1% 1/10W 0402
Data sheet
RP73PF1E34RBTD.pdf
Delivery Services
RP73PF1E34RBTD
Comments
    RP73PF1E34RBTD Specifications
    Features-
    Tolerance±0.1%
    Resistance34 Ohms
    Failure Rate-
    Power (Watts)0.1W, 1/10W
    Package / Case0402 (1005 Metric)
    Size / Dimension0.039" L x 0.020" W (1.00mm x 0.50mm)
    Height - Seated (Max)0.014" (0.35mm)
    Operating Temperature-55°C ~ 155°C
    Number of Terminations2
    Supplier Device Package0402
    Temperature Coefficient±25ppm/°C