RQ73C1J10KBTDF
Home > All Products > Resistors > Chip Resistor - Surface Mount
RQ73C1J10KBTDF
RQ73C1J10KBTDF
Part Number
RQ73C1J10KBTDF
Description
RQ 0603 10K 0.1% 10PPM 1K RL
Data sheet
RQ73C1J10KBTDF.pdf
Delivery Services
RQ73C1J10KBTDF
Comments
    RQ73C1J10KBTDF Specifications
    RatingsAEC-Q200
    FeaturesAnti-Sulfur, Automotive AEC-Q200, Moisture Resistant
    Tolerance±0.1%
    Resistance10 kOhms
    Failure Rate-
    Power (Watts)0.15W
    Package / Case0603 (1608 Metric)
    Size / Dimension0.061" L x 0.031" W (1.55mm x 0.80mm)
    Height - Seated (Max)0.022" (0.55mm)
    Operating Temperature-55°C ~ 155°C
    Number of Terminations2
    Supplier Device Package0603
    Temperature Coefficient±10ppm/°C