RW1S0BA750RF
Home > All Products > Resistors > Chip Resistor - Surface Mount
RW1S0BA750RF
RW1S0BA750RF
Part Number
RW1S0BA750RF
Description
RES 750 OHM 1% 1W 2515
Data sheet
RW1S0BA750RF.pdf
Delivery Services
RW1S0BA750RF
Comments
    RW1S0BA750RF Specifications
    Ratings-
    Features-
    Tolerance±1%
    Resistance750 Ohms
    Failure Rate-
    Power (Watts)1W
    Package / Case2515 J-Lead
    Size / Dimension0.246" L x 0.136" W (6.25mm x 3.45mm)
    Height - Seated (Max)0.141" (3.58mm)
    Operating Temperature-55°C ~ 150°C
    Number of Terminations2
    Supplier Device Package2515
    Temperature Coefficient±90ppm/°C