RW2R0DAR100JET.pdf
| Series | RW |
|---|---|
| RoHS | RoHS |
| Ratings | - |
| Features | Current Sense |
| Tolerance | ±5% |
| Resistance | 100 mOhms |
| Composition | Wirewound |
| Part Status | Active |
| Failure Rate | - |
| Power (Watts) | 2W |
| Package / Case | 4524 J-Lead |
| Size / Dimension | 0.455" L x 0.240" W (11.56mm x 6.10mm) |
| Height - Seated (Max) | 0.231" (5.87mm) |
| Operating Temperature | -55°C ~ 150°C |
| Number of Terminations | 2 |
| Supplier Device Package | SMD J-Lead, Recessed |
| Temperature Coefficient | ±90ppm/°C |