RW3R0DB47R0JE
Home > All Products > Resistors > Chip Resistor - Surface Mount
RW3R0DB47R0JE
RW3R0DB47R0JE
Part Number
RW3R0DB47R0JE
Description
RES SMD 47 OHM 5% 3W J LEAD
Data sheet
RW3R0DB47R0JE.pdf
Delivery Services
RW3R0DB47R0JE
Comments
    RW3R0DB47R0JE Specifications
    FeaturesCurrent Sense
    Tolerance±5%
    Resistance47 Ohms
    Failure Rate-
    Power (Watts)3W
    Package / Case6327 J-Lead
    Size / Dimension0.625" L x 0.273" W (15.88mm x 6.93mm)
    Height - Seated (Max)0.231" (5.87mm)
    Operating Temperature-55°C ~ 150°C
    Number of Terminations2
    Supplier Device PackageSMD J-Lead, Recessed
    Temperature Coefficient±20ppm/°C