RW3R5EA4R00FE
Home > All Products > Resistors > Chip Resistor - Surface Mount
RW3R5EA4R00FE
RW3R5EA4R00FE
Part Number
RW3R5EA4R00FE
Description
RES 4 OHM 1% 3W 8127
Data sheet
RW3R5EA4R00FE.pdf
Delivery Services
RW3R5EA4R00FE
Comments
    RW3R5EA4R00FE Specifications
    Ratings-
    Features-
    Tolerance±1%
    Resistance4 Ohms
    Failure Rate-
    Power (Watts)3W
    Package / Case8127 J-Lead
    Size / Dimension0.811" L x 0.273" W (20.60mm x 6.93mm)
    Height - Seated (Max)0.278" (7.06mm)
    Operating Temperature-55°C ~ 150°C
    Number of Terminations2
    Supplier Device Package8127
    Temperature Coefficient±50ppm/°C