SDR03EZPF2004
Home > All Products > Resistors > Chip Resistor - Surface Mount
SDR03EZPF2004
SDR03EZPF2004
Part Number
SDR03EZPF2004
Description
RES SMD 2 MOHM 1% 0.3W 0603
Data sheet
SDR03EZPF2004.pdf
Delivery Services
SDR03EZPF2004
Comments
    SDR03EZPF2004 Specifications
    FeaturesPulse Withstanding
    Tolerance±1%
    Resistance2 MOhms
    Failure Rate-
    Power (Watts)0.3W
    Package / Case0603 (1608 Metric)
    Size / Dimension0.063" L x 0.031" W (1.60mm x 0.80mm)
    Height - Seated (Max)0.022" (0.55mm)
    Operating Temperature-55°C ~ 155°C
    Number of Terminations2
    Supplier Device Package0603
    Temperature Coefficient±100ppm/°C