SMA-A0102FTDL2K2
Home > All Products > Resistors > Chip Resistor - Surface Mount
SMA-A0102FTDL2K2
SMA-A0102FTDL2K2
Part Number
SMA-A0102FTDL2K2
Description
RES 2.2K OHM 1% 0.3W MELF 0102
Data sheet
SMA-A0102FTDL2K2.pdf
Delivery Services
SMA-A0102FTDL2K2
Comments
    SMA-A0102FTDL2K2 Specifications
    FeaturesAutomotive AEC-Q200
    Tolerance±1%
    Resistance2.2 kOhms
    Failure Rate-
    Power (Watts)0.3W
    Package / CaseMELF, 0102
    Size / Dimension0.043" Dia x 0.087" L (1.10mm x 2.20mm)
    Height - Seated (Max)-
    Operating Temperature-55°C ~ 155°C
    Number of Terminations2
    Supplier Device Package0102
    Temperature Coefficient±50ppm/°C