SMA-A0204BTNX820R
Home > All Products > Resistors > Chip Resistor - Surface Mount
SMA-A0204BTNX820R
SMA-A0204BTNX820R
Part Number
SMA-A0204BTNX820R
Description
RES 820 OHM 0.1% 2/5W MELF 0204
Data sheet
SMA-A0204BTNX820R.pdf
Delivery Services
SMA-A0204BTNX820R
Comments
    SMA-A0204BTNX820R Specifications
    FeaturesAutomotive AEC-Q200
    Tolerance±0.1%
    Resistance820 Ohms
    Failure Rate-
    Power (Watts)0.4W, 2/5W
    Package / CaseMELF, 0204
    Size / Dimension0.055" Dia x 0.138" L (1.40mm x 3.50mm)
    Height - Seated (Max)-
    Operating Temperature-55°C ~ 155°C
    Number of Terminations2
    Supplier Device Package0204
    Temperature Coefficient±15ppm/°C