SMF3220KJT
Home > All Products > Resistors > Chip Resistor - Surface Mount
SMF3220KJT
SMF3220KJT
Part Number
SMF3220KJT
Manufacturer
TE Connectivity Passive Product
Description
RES SMD 220K OHM 5% 3W 4122
Data sheet
SMF3220KJT.pdf
Category
Chip Resistor - Surface Mount
Delivery Services
SMF3220KJT
Comments
    SMF3220KJT Specifications
    SeriesSMF, CGS
    RoHSRoHS
    Ratings-
    FeaturesFlame Retardant Coating, Safety
    Tolerance±5%
    Resistance220 kOhms
    CompositionMetal Film
    Part StatusActive
    Failure Rate-
    Power (Watts)3W
    Package / Case4122 (10555 Metric), J-Lead
    Size / Dimension0.413" L x 0.217" W (10.50mm x 5.50mm)
    Height - Seated (Max)0.209" (5.30mm)
    Operating Temperature-80°C ~ 280°C
    Number of Terminations2
    Supplier Device PackageSMD
    Temperature Coefficient±100ppm/°C