SMV2W150KJT.pdf
| Tolerance | ±5% |
| Resistance | 150 kOhms |
| Failure Rate | - |
| Power (Watts) | 2W |
| Package / Case | 4122 (10555 Metric), J-Lead |
| Size / Dimension | 0.413" L x 0.217" W (10.50mm x 5.50mm) |
| Height - Seated (Max) | 0.209" (5.30mm) |
| Operating Temperature | -65°C ~ 200°C |
| Number of Terminations | 2 |
| Supplier Device Package | SMD |
| Temperature Coefficient | ±200ppm/°C |