SMV3W10MJT.pdf
| Tolerance | ±5% |
| Resistance | 10 MOhms |
| Failure Rate | - |
| Power (Watts) | 3W |
| Package / Case | 5329 (13573 Metric), J-Lead |
| Size / Dimension | 0.531" L x 0.287" W (13.50mm x 7.30mm) |
| Height - Seated (Max) | 0.280" (7.10mm) |
| Operating Temperature | -65°C ~ 200°C |
| Number of Terminations | 2 |
| Supplier Device Package | SMD |
| Temperature Coefficient | ±200ppm/°C |