SMW339RJT
Home > All Products > Resistors > Chip Resistor - Surface Mount
SMW339RJT
SMW339RJT
Part Number
SMW339RJT
Description
RES SMD 39 OHM 5% 3W 4122
Data sheet
SMW339RJT.pdf
Delivery Services
SMW339RJT
Comments
    SMW339RJT Specifications
    Tolerance±5%
    Resistance39 Ohms
    Failure Rate-
    Power (Watts)3W
    Package / Case4122 (10555 Metric), J-Lead
    Size / Dimension0.413" L x 0.217" W (10.50mm x 5.50mm)
    Height - Seated (Max)0.209" (5.30mm)
    Operating Temperature-55°C ~ 200°C
    Number of Terminations2
    Supplier Device PackageSMD
    Temperature Coefficient±200ppm/°C