SMW3R33JT
Home > All Products > Resistors > Chip Resistor - Surface Mount
SMW3R33JT
SMW3R33JT
Part Number
SMW3R33JT
Description
RES 0.33 OHM 5% 3W 4122
Data sheet
SMW3R33JT.pdf
Delivery Services
SMW3R33JT
Comments
    SMW3R33JT Specifications
    Tolerance±5%
    Resistance330 mOhms
    Failure Rate-
    Power (Watts)3W
    Package / Case4122 (10555 Metric), J-Lead
    Size / Dimension0.413" L x 0.217" W (10.50mm x 5.50mm)
    Height - Seated (Max)0.209" (5.30mm)
    Operating Temperature-55°C ~ 200°C
    Number of Terminations2
    Supplier Device PackageSMD
    Temperature Coefficient±200ppm/°C