SMW5470RFT
Home > All Products > Resistors > Chip Resistor - Surface Mount
SMW5470RFT
SMW5470RFT
Part Number
SMW5470RFT
Description
RES SMD 470 OHM 1% 5W 5329
Data sheet
SMW5470RFT.pdf
Delivery Services
SMW5470RFT
Comments
    SMW5470RFT Specifications
    Tolerance±1%
    Resistance470 Ohms
    Failure Rate-
    Power (Watts)5W
    Package / Case5329 (13573 Metric), J-Lead
    Size / Dimension0.531" L x 0.287" W (13.50mm x 7.30mm)
    Height - Seated (Max)0.280" (7.10mm)
    Operating Temperature-55°C ~ 200°C
    Number of Terminations2
    Supplier Device PackageSMD
    Temperature Coefficient±200ppm/°C