TDH35P25R0JE
Home > All Products > Resistors > Chip Resistor - Surface Mount
TDH35P25R0JE
TDH35P25R0JE
Part Number
TDH35P25R0JE
Description
RES SMD 25 OHM 5% 35W D2PAK
Data sheet
TDH35P25R0JE.pdf
Delivery Services
TDH35P25R0JE
Comments
    TDH35P25R0JE Specifications
    FeaturesMoisture Resistant
    Tolerance±5%
    Resistance25 Ohms
    Failure Rate-
    Power (Watts)35W
    Package / CaseTO-263-3, D²Pak (2 Leads + Tab), TO-263AB
    Size / Dimension0.398" L x 0.378" W (10.10mm x 9.60mm)
    Height - Seated (Max)0.185" (4.70mm)
    Operating Temperature-55°C ~ 150°C
    Number of Terminations2
    Supplier Device PackageD2PAK
    Temperature Coefficient±50ppm/°C