TDH50H5R00FE-TR
Home > All Products > Resistors > Chip Resistor - Surface Mount
TDH50H5R00FE-TR
TDH50H5R00FE-TR
Part Number
TDH50H5R00FE-TR
Data sheet
TDH50H5R00FE-TR.pdf
Delivery Services
TDH50H5R00FE-TR
Comments
    TDH50H5R00FE-TR Specifications
    FeaturesNon-Inductive
    Tolerance±1%
    Resistance5 Ohms
    Failure Rate-
    Power (Watts)50W
    Package / CaseTO-263-3, D²Pak (2 Leads + Tab), TO-263AB
    Size / Dimension0.406" L x 0.398" W (10.30mm x 10.10mm)
    Height - Seated (Max)0.185" (4.70mm)
    Operating Temperature-55°C ~ 155°C