TL3AR068F
Home > All Products > Resistors > Chip Resistor - Surface Mount
TL3AR068F
TL3AR068F
Part Number
TL3AR068F
Description
RES 0.068 OHM 1% 1W 2512
Data sheet
TL3AR068F.pdf
Delivery Services
TL3AR068F
Comments
    TL3AR068F Specifications
    FeaturesCurrent Sense
    Tolerance±1%
    Resistance68 mOhms
    Failure Rate-
    Power (Watts)1W
    Package / Case2512 (6432 Metric)
    Size / Dimension0.252" L x 0.126" W (6.40mm x 3.20mm)
    Height - Seated (Max)0.024" (0.60mm)
    Operating Temperature-65°C ~ 170°C
    Number of Terminations2
    Supplier Device Package2512
    Temperature Coefficient±75ppm/°C