TLR3A10KR003FTDG
Home > All Products > Resistors > Chip Resistor - Surface Mount
TLR3A10KR003FTDG
TLR3A10KR003FTDG
Part Number
TLR3A10KR003FTDG
Description
RES 0.003 OHM 1% 1W 2512
Data sheet
TLR3A10KR003FTDG.pdf
Delivery Services
TLR3A10KR003FTDG
Comments
    TLR3A10KR003FTDG Specifications
    FeaturesCurrent Sense
    Tolerance±1%
    Resistance3 mOhms
    Failure Rate-
    Power (Watts)1W
    Package / Case2512 (6432 Metric)
    Size / Dimension0.252" L x 0.126" W (6.40mm x 3.20mm)
    Height - Seated (Max)0.024" (0.60mm)
    Operating Temperature-55°C ~ 170°C
    Number of Terminations2
    Supplier Device Package2512
    Temperature Coefficient±150ppm/°C