TNPV12102M13BEEN
Home > All Products > Resistors > Chip Resistor
TNPV12102M13BEEN
TNPV12102M13BEEN
Part Number
TNPV12102M13BEEN
Manufacturer
Vishay Dale
Description
RES SMD 2.13M OHM 0.1% 1/3W 1210
Data sheet
TNPV12102M13BEEN.pdf
Category
Chip Resistor
Delivery Services
TNPV12102M13BEEN
Comments
    TNPV12102M13BEEN Specifications
    SeriesTNPV
    Part StatusActive
    Resistance2.13 MOhms
    Tolerance±0.1%
    Power (Watts)0.333W, 1/3W
    CompositionThin Film
    FeaturesAnti-Sulfur, Automotive AEC-Q200, High Voltage, Moisture Resistant
    Temperature Coefficient±25ppm/°C
    Operating Temperature-55°C ~ 125°C
    Package / Case1210 (3225 Metric)
    RatingsAEC-Q200
    Supplier Device Package1210
    Size / Dimension0.126" L x 0.096" W (3.20mm x 2.45mm)
    Height - Seated (Max)0.030" (0.75mm)