TNPW1206787KBYEA
Home > All Products > Resistors > Chip Resistor - Surface Mount
TNPW1206787KBYEA
TNPW1206787KBYEA
Part Number
TNPW1206787KBYEA
Description
RES 787K OHM 0.1% 2/5W 1206
Data sheet
TNPW1206787KBYEA.pdf
Category
Chip Resistor - Surface Mount
Delivery Services
TNPW1206787KBYEA
Comments
    TNPW1206787KBYEA Specifications
    SeriesTNPW e3
    RoHSRoHS
    RatingsAEC-Q200
    FeaturesAnti-Sulfur, Automotive AEC-Q200, Moisture Resistant
    Tolerance±0.1%
    Resistance787 kOhms
    CompositionThin Film
    Part StatusActive
    Failure Rate-
    Power (Watts)0.4W, 2/5W
    Package / Case1206 (3216 Metric)
    Size / Dimension0.126" L x 0.063" W (3.20mm x 1.60mm)
    Height - Seated (Max)0.026" (0.65mm)
    Operating Temperature-55°C ~ 155°C
    Number of Terminations2
    Supplier Device Package1206
    Temperature Coefficient±10ppm/°C