UPTF0603-16W-N-3282BT
Home > All Products > Resistors > Chip Resistor - Surface Mount
UPTF0603-16W-N-3282BT
UPTF0603-16W-N-3282BT
Part Number
UPTF0603-16W-N-3282BT
Manufacturer
Venkel
Description
RES 32.8K OHM 0.1% 1/16W 0603
Data sheet
UPTF0603-16W-N-3282BT.pdf
Category
Chip Resistor - Surface Mount
Delivery Services
UPTF0603-16W-N-3282BT
Comments
    UPTF0603-16W-N-3282BT Specifications
    SeriesUPTF
    RoHSRoHS
    Ratings-
    Features-
    Tolerance±0.1%
    Resistance32.8 kOhms
    CompositionThin Film
    Part StatusActive
    Failure Rate-
    Power (Watts)0.063W, 1/16W
    Package / Case0603 (1608 Metric)
    Size / Dimension0.063" L x 0.031" W (1.60mm x 0.80mm)
    Height - Seated (Max)0.022" (0.55mm)
    Operating Temperature-55°C ~ 155°C
    Number of Terminations2
    Supplier Device Package0603
    Temperature Coefficient±10ppm/°C