WSK25123L000DEA.pdf
| Series | WSK2512 |
|---|---|
| RoHS | RoHS |
| Ratings | AEC-Q200 |
| Tolerance | ±0.5% |
| Resistance | 3 mOhms |
| Composition | Metal Element |
| Part Status | Active |
| Failure Rate | - |
| Power (Watts) | 1W |
| Package / Case | 2512 (6432 Metric) |
| Size / Dimension | 0.250" L x 0.125" W (6.35mm x 3.18mm) |
| Height - Seated (Max) | 0.035" (0.89mm) |
| Operating Temperature | -65°C ~ 170°C |
| Number of Terminations | 4 |
| Supplier Device Package | 2512 |
| Temperature Coefficient | ±75ppm/°C |