Y4023120R000Q9R.pdf
| Series | FRSM |
|---|---|
| Part Status | Active |
| Resistance | 120 Ohms |
| Tolerance | ±0.02% |
| Power (Watts) | 0.3W |
| Composition | Metal Foil |
| Features | Moisture Resistant, Non-Inductive |
| Temperature Coefficient | ±0.2ppm/°C |
| Operating Temperature | -55°C ~ 150°C |
| Package / Case | 1206 (3216 Metric) |
| Ratings | - |
| Supplier Device Package | 1206 |
| Size / Dimension | 0.126" L x 0.062" W (3.20mm x 1.57mm) |
| Height - Seated (Max) | 0.025" (0.64mm) |