9T04021A24R0CBHF3
Home > All Products > Resistors > Chip Resistor
9T04021A24R0CBHF3
9T04021A24R0CBHF3
Part Number
9T04021A24R0CBHF3
Manufacturer
Yageo
Description
RES SMD 24 OHM 0.25% 1/16W 0402
Data sheet
9T04021A24R0CBHF3.pdf
Category
Chip Resistor
Delivery Services
9T04021A24R0CBHF3
Comments
    9T04021A24R0CBHF3 Specifications
    SeriesRT
    Part StatusObsolete
    Resistance24 Ohms
    Tolerance±0.25%
    Power (Watts)0.063W, 1/16W
    CompositionThin Film
    Features-
    Temperature Coefficient±100ppm/°C
    Operating Temperature-55°C ~ 155°C
    Package / Case0402 (1005 Metric)
    Ratings-
    Supplier Device Package402
    Size / Dimension0.039" L x 0.020" W (1.00mm x 0.50mm)
    Height - Seated (Max)0.014" (0.35mm)