9T04021A35R7BAHF3
Home > All Products > Resistors > Chip Resistor
9T04021A35R7BAHF3
9T04021A35R7BAHF3
Part Number
9T04021A35R7BAHF3
Description
RES SMD 35.7 OHM 0.1% 1/16W 0402
Data sheet
9T04021A35R7BAHF3.pdf
Delivery Services
9T04021A35R7BAHF3
Comments
    9T04021A35R7BAHF3 Specifications
    SeriesRT
    Part StatusObsolete
    Resistance35.7 Ohms
    Tolerance±0.1%
    Power (Watts)0.063W, 1/16W
    CompositionThin Film
    Features-
    Temperature Coefficient±100ppm/°C
    Operating Temperature-55°C ~ 155°C
    Supplier Device Package402
    Size / Dimension0.039" L x 0.020" W (1.00mm x 0.50mm)
    Height - Seated (Max)0.014" (0.35mm)