9T06031A3902BBHFT
Home > All Products > Resistors > Chip Resistor
9T06031A3902BBHFT
9T06031A3902BBHFT
Part Number
9T06031A3902BBHFT
Description
RES SMD 39K OHM 0.1% 1/10W 0603
Data sheet
9T06031A3902BBHFT.pdf
Delivery Services
9T06031A3902BBHFT
Comments
    9T06031A3902BBHFT Specifications
    SeriesRT
    Part StatusObsolete
    Resistance39 kOhms
    Tolerance±0.1%
    Power (Watts)0.1W, 1/10W
    CompositionThin Film
    Features-
    Temperature Coefficient±100ppm/°C
    Operating Temperature-55°C ~ 155°C
    Supplier Device Package603
    Size / Dimension0.063" L x 0.031" W (1.60mm x 0.80mm)
    Height - Seated (Max)0.022" (0.55mm)