9T08052A6190FBHFT
Home > All Products > Resistors > Chip Resistor
9T08052A6190FBHFT
9T08052A6190FBHFT
Part Number
9T08052A6190FBHFT
Manufacturer
Yageo
Description
RES SMD 619 OHM 1% 1/8W 0805
Data sheet
9T08052A6190FBHFT.pdf
Category
Chip Resistor
Delivery Services
9T08052A6190FBHFT
Comments
    9T08052A6190FBHFT Specifications
    SeriesRT
    Part StatusObsolete
    Resistance619 Ohms
    Tolerance±1%
    Power (Watts)0.125W, 1/8W
    CompositionThin Film
    Features-
    Temperature Coefficient±100ppm/°C
    Operating Temperature-55°C ~ 155°C
    Package / Case0805 (2012 Metric)
    Ratings-
    Supplier Device Package805
    Size / Dimension0.079" L x 0.049" W (2.00mm x 1.25mm)
    Height - Seated (Max)0.024" (0.60mm)