9T12062A3830FBHFT
Home > All Products > Resistors > Chip Resistor
9T12062A3830FBHFT
9T12062A3830FBHFT
Part Number
9T12062A3830FBHFT
Description
RES SMD 383 OHM 1% 1/8W 1206
Data sheet
9T12062A3830FBHFT.pdf
Delivery Services
9T12062A3830FBHFT
Comments
    9T12062A3830FBHFT Specifications
    SeriesRT
    Part StatusObsolete
    Resistance383 Ohms
    Tolerance±1%
    Power (Watts)0.125W, 1/8W
    CompositionThin Film
    Features-
    Temperature Coefficient±100ppm/°C
    Operating Temperature-55°C ~ 155°C
    Supplier Device Package1206
    Size / Dimension0.122" L x 0.063" W (3.10mm x 1.60mm)
    Height - Seated (Max)0.026" (0.65mm)