CRCW0603100KJNEB.pdf
| Series | CRCW |
|---|---|
| Part Status | Active |
| Resistance | 100 kOhms |
| Tolerance | ±5% |
| Power (Watts) | 0.1W, 1/10W |
| Composition | Thick Film |
| Features | Automotive AEC-Q200 |
| Temperature Coefficient | ±200ppm/°C |
| Operating Temperature | -55°C ~ 155°C |
| Package / Case | 0603 (1608 Metric) |
| Ratings | AEC-Q200 |
| Supplier Device Package | 603 |
| Size / Dimension | 0.063" L x 0.033" W (1.60mm x 0.85mm) |
| Height - Seated (Max) | 0.020" (0.50mm) |