CRCW1206464RFKTA
Home > All Products > Resistors > Chip Resistor
CRCW1206464RFKTA
CRCW1206464RFKTA
Part Number
CRCW1206464RFKTA
Manufacturer
Vishay Dale
Description
RES SMD 464 OHM 1% 1/4W 1206
Data sheet
CRCW1206464RFKTA.pdf
Category
Chip Resistor
Delivery Services
CRCW1206464RFKTA
Comments
    CRCW1206464RFKTA Specifications
    SeriesCRCW
    Part StatusActive
    Resistance464 Ohms
    Tolerance±1%
    Power (Watts)0.25W, 1/4W
    CompositionThick Film
    FeaturesAutomotive AEC-Q200
    Temperature Coefficient±100ppm/°C
    Operating Temperature-55°C ~ 155°C
    Package / Case1206 (3216 Metric)
    RatingsAEC-Q200
    Supplier Device Package1206
    Size / Dimension0.126" L x 0.063" W (3.20mm x 1.60mm)
    Height - Seated (Max)0.024" (0.60mm)