CRCW12064R53FNTA
Home > All Products > Resistors > Chip Resistor
CRCW12064R53FNTA
CRCW12064R53FNTA
Part Number
CRCW12064R53FNTA
Description
RES SMD 4.53 OHM 1% 1/4W 1206
Data sheet
CRCW12064R53FNTA.pdf
Delivery Services
CRCW12064R53FNTA
Comments
    CRCW12064R53FNTA Specifications
    SeriesCRCW
    Part StatusActive
    Resistance4.53 Ohms
    Tolerance±1%
    Power (Watts)0.25W, 1/4W
    CompositionThick Film
    FeaturesAutomotive AEC-Q200
    Temperature Coefficient±200ppm/°C
    Operating Temperature-55°C ~ 155°C
    Supplier Device Package1206
    Size / Dimension0.126" L x 0.063" W (3.20mm x 1.60mm)
    Height - Seated (Max)0.024" (0.60mm)