CRCW120663K4FKTA
Home > All Products > Resistors > Chip Resistor
CRCW120663K4FKTA
CRCW120663K4FKTA
Part Number
CRCW120663K4FKTA
Description
RES SMD 63.4K OHM 1% 1/4W 1206
Data sheet
CRCW120663K4FKTA.pdf
Delivery Services
CRCW120663K4FKTA
Comments
    CRCW120663K4FKTA Specifications
    SeriesCRCW
    Part StatusActive
    Resistance63.4 kOhms
    Tolerance±1%
    Power (Watts)0.25W, 1/4W
    CompositionThick Film
    FeaturesAutomotive AEC-Q200
    Temperature Coefficient±100ppm/°C
    Operating Temperature-55°C ~ 155°C
    Supplier Device Package1206
    Size / Dimension0.126" L x 0.063" W (3.20mm x 1.60mm)
    Height - Seated (Max)0.024" (0.60mm)