ERA-3VRW2322V
Home > All Products > Resistors > Chip Resistor
ERA-3VRW2322V
ERA-3VRW2322V
Part Number
ERA-3VRW2322V
Manufacturer
Panasonic Electronic Components
Description
RES 23.2K OHM 0.05% 1/8W 0603
Data sheet
ERA-3VRW2322V.pdf
Category
Chip Resistor
Delivery Services
ERA-3VRW2322V
Comments
    ERA-3VRW2322V Specifications
    SeriesERA-3V
    Part StatusActive
    Resistance23.2 kOhms
    Tolerance±0.05%
    Power (Watts)0.125W, 1/8W
    CompositionThin Film
    FeaturesAnti-Sulfur, Automotive AEC-Q200
    Temperature Coefficient±10ppm/°C
    Operating Temperature-55°C ~ 155°C
    Package / Case0603 (1608 Metric)
    RatingsAEC-Q200
    Supplier Device Package603
    Size / Dimension0.063" L x 0.031" W (1.60mm x 0.80mm)
    Height - Seated (Max)0.022" (0.55mm)