MMA02040D3481BB300
Home > All Products > Resistors > Chip Resistor
MMA02040D3481BB300
MMA02040D3481BB300
Part Number
MMA02040D3481BB300
Manufacturer
Description
RES 3.48KOHM 0.1% 1/4W MELF 0204
Data sheet
MMA02040D3481BB300.pdf
Delivery Services
MMA02040D3481BB300
Comments
    MMA02040D3481BB300 Specifications
    SeriesMMA - Precision
    Part StatusActive
    Resistance3.48 kOhms
    Tolerance±0.1%
    Power (Watts)0.25W, 1/4W
    CompositionThin Film
    FeaturesAnti-Sulfur, Automotive AEC-Q200
    Temperature Coefficient±25ppm/°C
    Operating Temperature-55°C ~ 125°C
    Supplier Device Package204
    Size / Dimension0.055" Dia x 0.142" L (1.40mm x 3.60mm)