RN73R2ETTD3003D100
Home > All Products > Resistors > Chip Resistor
RN73R2ETTD3003D100
RN73R2ETTD3003D100
Part Number
RN73R2ETTD3003D100
Manufacturer
KOA Speer Electronics, Inc.
Description
RESISTOR THIN FILM 1210 SIZE 1%
Data sheet
RN73R2ETTD3003D100.pdf
Category
Chip Resistor
Delivery Services
RN73R2ETTD3003D100
Comments
    RN73R2ETTD3003D100 Specifications
    SeriesRN73R
    Part StatusActive
    Resistance300 kOhms
    Tolerance±0.5%
    Power (Watts)0.25W, 1/4W
    CompositionThin Film
    FeaturesAutomotive AEC-Q200, Moisture Resistant
    Temperature Coefficient±100ppm/°C
    Operating Temperature-55°C ~ 155°C
    Package / Case1210 (3225 Metric)
    RatingsAEC-Q200
    Supplier Device Package1210
    Size / Dimension0.126" L x 0.098" W (3.20mm x 2.50mm)
    Height - Seated (Max)0.028" (0.70mm)