RT0805BRB0713R7L
Home > All Products > Resistors > Chip Resistor
RT0805BRB0713R7L
RT0805BRB0713R7L
Part Number
RT0805BRB0713R7L
Description
RES SMD 13.7 OHM 0.1% 1/8W 0805
Data sheet
RT0805BRB0713R7L.pdf
Delivery Services
RT0805BRB0713R7L
Comments
    RT0805BRB0713R7L Specifications
    SeriesRT
    Part StatusActive
    Resistance13.7 Ohms
    Tolerance±0.1%
    Power (Watts)0.125W, 1/8W
    CompositionThin Film
    Features-
    Temperature Coefficient±10ppm/°C
    Operating Temperature-55°C ~ 155°C
    Supplier Device Package805
    Size / Dimension0.079" L x 0.049" W (2.00mm x 1.25mm)
    Height - Seated (Max)0.024" (0.60mm)