SMM02070C2212DBP00
Home > All Products > Resistors > Chip Resistor
SMM02070C2212DBP00
SMM02070C2212DBP00
Part Number
SMM02070C2212DBP00
Manufacturer
Description
RES SMD 22.1K OHM 0.5% 1W MELF
Data sheet
SMM02070C2212DBP00.pdf
Delivery Services
SMM02070C2212DBP00
Comments
    SMM02070C2212DBP00 Specifications
    SeriesSMM0207
    Part StatusActive
    Resistance22.1 kOhms
    Tolerance±0.5%
    Power (Watts)1W
    CompositionThin Film
    FeaturesAnti-Sulfur, Automotive AEC-Q200, Pulse Withstanding
    Temperature Coefficient±50ppm/°C
    Operating Temperature-55°C ~ 155°C
    Package / CaseMELF, 0207
    RatingsAEC-Q200
    Supplier Device Package
    Size / Dimension0.087" Dia x 0.228" L (2.20mm x 5.80mm)